browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

יצירת עסק באינטרנט

Posted by on 18 בדצמבר 2015

כיצד להקים עסק באינטרנט? מערכת מוכח, כדי לסייע לך התחל אינטרנט מוצלח ורווחי … מבלי לשבור את הבנק! אחת השאלות המרכיבות המנויים שלנו הוא "איך אני מתחיל עסק מצליח באינטרנט?" התשובה לשאלה זו היא כי יש כמה צעדים ספציפיים מאוד שאתה צריך לבצע כדי להבטיח הצלחה. כל אחד מן טירון כדי משווק אינטרנט מנוסים, יכולים להפיק תועלת רצף מוכח של צעדים הבאים. לא משנה איפה העסק שלך, תמיד לוודא לסקור את היסודות ולהרגיש בטוחים כי זה רצף של צעדים הדרך הנכונה כדי להצמיח את העסק שלך אולי אתה יכול לעזור לשפר את העסק שלך הרבה יותר ממה שהוא כבר. במאמר-video זה, אני אתן תיאור קצר של שמונה שלבים שאתה צריך לבצע על מנת להתחיל לגדל עסק מקוון מצליח, צעדים אלה הם: שלב 1: מצא נישה שוק רעב – לפני מחליט למכור את רוב המשווקים עושים את הטעות של המחפשים "מוצר חם" למכור, כמו זה מתחיל להיות "מחוץ לבסיס" בסופו של דבר בחירת המוצר לפני לדעת אם יש לזה שוק. ובגלל זה רוב האנשים שמתחילים נכשלים עסקי האינטרנט היא העובדה שרוב האנשים שבאים לקניות באינטרנט. הם הולכים הראשון עבור מידע או לפתור בעיה.

מה שאתה צריך לעשות זה למצוא שוק נישה לא רווי, יש עכשיו קבוצה של אנשים אשר מחפשים פתרון לבעיה נפוצה, אך לא מקיימים כל מזל באינטרנט כדי למצוא את התשובה. ביצוע מחקר פשוט, אתה יכול לגלות בדיוק מה שאתה מחפש האנשים האלה ואז חייבים למצוא דרך לתת להם מה שהם רוצים. הנקודה היא, אתה צריך לדעת כי קיימת נישה שוק מאוד אטרקטיבי כי הוא מוכן לקנות את המוצר, למרות אפילו לא יודע שזה הולך להציע! ברגע שיש לך מצאו נישה בשוק רעבים יש מוצר שעונה על הצרכים של השוק שלך, זה הזמן לכתוב מכתב המכירות שלך. שלב 2: כתיבת מכתב מכירות אשר להרשים את המבקרים שלך. ללא ספק, החלק החשוב ביותר של אתר האינטרנט שלך הוא מכתב המכירות שלך. זהו הקשר החשוב ביותר שהמבקרים יהיה עם העסק שלך – אז אתה חייב להיות בטוח כדי לעשות עבודה טובה בתור משווק של ביצועים גבוהים.

אנשים רבים אינם מרגישים בטוחים בזמן הכתיבה. אך אל דאגה! כתיבת מכתב מכירות הוא "מדע", לא "אמנות" – אין נוסחה ספציפית כדי לעקוב להוביל את המבקרים שלך בצורה חלקה לתוך תהליך המכירה. אתה צריך להתמקד כיצד המוצר או השירות שלך יהיה לפתור את הבעיות של אנשים או לשפר את חייהם. אתה צריך לחשוב על כפי שהיית לקוח: "מה ייצא לי מזה?" יש דברים שחשוב לזכור בעת כתיבת מכתב המכירות שלך: כלול כותרת הערות מיושרים עם היתרונות של המוצר שלך. לבנות אמינות עם המלצות. הצעת אחריות מדהים. מתנה הצעה תעודות (הטבות נלוות). אל תשכח להראות פקודה! . לעולם לא להניח כי המבקרים שלך יבין מה אתה רוצה לעשות באתר שלך. אתה צריך להגיד להם, ולאחר מכן לעקוב בקלות אחר אותם לרכישה. וזכור: אתה צריך למקד את המכתב שלך על היתרונות של המוצר שלך, לא התכונות שלו. מה ההבדל? אימרו תכונות, יתרונות נמכר. לדוגמה, מוכר חיסכון באנרגיה מכונות כביסה: תכונה: שימוש בפחות חשמל מאשר מחשבים רגילים. יתרון: חוסכים כסף עם כל שימוש! ראו את ההבדל? המבקרים שלך חייב להיות מושג ברור איך המוצר שלך יעזור לשפר את חייהם, כי זה מה ישכנע אותם לקנות! שלב 3: עיצוב אתר אינטרנט בהמרת מבקרים הזוכה אל הקונים. כן זה נכון: אתה צריך רק להתחיל לבנות את אתר האינטרנט שלך ברגע שאתה יודע מה תקבל למכור להם בכתיבת מכתב המכירות שלך. כך את העיצוב של האתר שלך מאפשר את תהליך המכירה. הדבר החשוב ביותר שיש להביא בחשבון בעת ​​תכנון אתר האינטרנט שלך הוא לשמור את זה פשוט!. יש רק 10 שניות כדי ללכוד את תשומת הלב בזמן מישהו מגיע לאתר שלך – אם לא, לך מכאן, לא רואים אותם שוב.

כמה טיפים חשובים שכדאי לזכור: בחר בגופן כגון Arial או Verdana פלאנה. השתמש בטקסט שחור על רקע לבן. ודא הניווט שלך היא פשוטה וברורה, וכוללים מפת אתר (Sitemap). הימנע לובש פלאש צעקני או להסיח או אודיו (באמצעות וידאו ושמע בסדר רק תמיכה, אלא כי מסיח מההודעה שלך). הקפד לכלול opt-in בטופס זה כדי לאסוף שמות וכתובות דוא"ל של המבקרים שלך – ובתמורה מציעים להם משהו מועיל, כמו מנוי חינם לידיעון חודשי או חופשי דו"ח המכיל מידע שימושי. אם תחליט הרכבת HTML קצת עיצוב משלך האתר שלך, או לשכור מעצב לעשות את זה בשבילך, המטרה שלך היא לא לבלבל את המבקרים שלך, להוביל אותם בהדרגה, צעד אחר צעד בתהליך הקנייה. תעשו את זה קל לך לקנות, יהיה! שלב 4: השתמש מנועי החיפוש החזקים ביותר ברשת לייצר טונות של תנועה לאתר האינטרנט שלך. עכשיו שיש לך את האתר שלך בנוי, זה הזמן להתחיל למכור. אבל איך להשיג תנועה לאתר אינטרנט חדש? התשובה היא מנועי החיפוש!. כ -90% משתמשים מתחילים עם מנועי חיפוש ללא תשלום כאשר מחפשים מידע באינטרנט, כך עליך לוודא שהאתר שלך ממוקם ברשימות במקומות הגבוהים ביותר. ישנן שתי דרכים להשתמש במנועי חיפוש כדי תנועה לאתר שלך: עם תוכניות pay-per-click (PPC) ו-y, ומבקשים להיות מדורגת בחיפוש אחר "אורגני" על המנועים. אתה יכול להתחיל עם PPC, היא הדרך הטובה ביותר להתחיל לכוון תנועה מיידית שלך האתר. ברגע שיש לך כמה שילם התנועה מופנה לאתר שלך רוצה להיות בטוח כי מילות המפתח או את העבודה הטובה ביותר, אתה חייב לייעל את דפי האינטרנט שלך עבור מילות מפתח אלה, כך האתר שלכם מתחיל לקבל תשומת לב בחיפוש "אורגני" מנועי כדי לקבל תוצאות. שלב 5: מצא מקורות סוד התנועה זול (אפילו בחינם). כמוכר באינטרנט, אחד הנכסים החשובים ביותר שלהם הוא המוניטין שלה. אנשים צריכים לדעת מי אתה ולמה הם צריכים לבטוח בך! אז איך "להיראות טוב" על עצמך ואת העסק שלך אל הפינות הרחוקות של הרשת? קל! הנה היא: תעשו את זה תוכן חופשי, איכות! כתוב סדרת מאמרים קצרים עם מידע שימושי, ולהגיש אותם מדריכים המאמר באינטרנט לכלול קישור לאתר האינטרנט שלך בסוף כל מאמר. הודעה לעיתונות לעסק שלך.

זוהי דרך מצוינת להכריז על מוצר חדש, או דו"ח על התקדמות התנועה התעשייה כונן זה לאתר שלך. להיות מומחה פעיל בפורומים בתעשייה! גלה שואפת ישיר שוק לאתר שלך, לחלוק את הידע שלך עם אותם לכתוב תשובות לשאלות שלהם ולזכור תמיד לכלול קישור לאתר האינטרנט שלך בחתימה שלך. כאשר אתה שולח את כל המידע הזה נהדר, את שמך ואת כתובת האתר שלך יהיה ביקרו. זה גם יעזור להשיג תוצאות טובות יותר ברשימות של מנועי החיפוש, ובלבד כל אתר תוכן פתוח, הקישור שלך יופעל. מנועי החיפוש אוהבים חילופי קישורים לאתרים רלוונטיים, ולכן תזכה לתגמול. שלב 6: בעזרת הכוח של שיווק בדואר אלקטרוני לשמור על קשר עם המבקרים שלך ולהפוך אותם לקונים. אנשים רבים אומרים כי שיווק בדוא"ל לא עובד. וכשאני שומע את זה, אני פשוט מחייך … כי זה לא לגמרי נכון. למעשה, על פי PostFuture, 82% מכלל הקונים באינטרנט הפכו לפחות אחד לרכוש בתגובה דוא"ל קידום. זה לוקח בממוצע 4-7 קשרים עם מישהו לפני שהם מרגישים בנוח לקנות משהו, אז אני צריך לשמור על קשר עם המבקרים שלך לבנות מערכת יחסים איתם. אימייל שיווק היא הדרך האידיאלית עבור זה. אתה יכול להראות נרשמים שלך כי אתה באמת יודע על מה הוא מדבר והוא יכול לגרום להם להרגיש בנוח לבצע רכישה. יתרה מכך, אתה יכול להישאר בקשר קבוע עם לקוחות קיימים לעדכן אותם על מוצרים חדשים יש להציע! שלב 7: לעסק שלך לצמוח על ידי מכירת מוצרים חדשים לבסיס הלקוחות שלה. יש מעט תיאוריה נבדק כי לפחות 36% מהאנשים שקנו משהו יקנו שוב, כמובן אם תעשה טוב המעקב. כלומר, שליש בסיס הלקוחות שלה, יהיה מחכה לך עם הצעה חדשה! יש לך כבר טיפח יחסים עם הלקוחות שלה, יש לשים כסף וזמן כדי להשיג את תשומת הלב שלהם לנצח, לבסס את האמינות, ולסגור את המכירה הראשונה.

זה במידה רבה קשה יותר – שלא לדבר גם הכי יקר! (חשבו על כל פעילות, תכנון פרסום קידום מכירות כי ייקח לך להשיג את המכירות הראשוני). אבל ברגע שרכשת אותם לקוחות, יש לפתח "מערכת יחסים לכל החיים." אומרת האמרה הישנה שיווק כי 80% מהמכירות שלה מגיעות ל -20% של לקוחותיה. משמעות הדבר היא כי המכירות במהלך המכירה ואחרי הם הטובים ביותר ההימור שלך כדי למכור מוצר נוסף. אתה יכול: הצעה מוצרים משלימים את הרכישה המקורי. שלח קופונים נאמנות אלקטרוניים יכול לפדות בביקורכם הבא. כלול מגוון רחב של מוצרים הקשורים באתר האינטרנט שלה "תודה." שותפים למכור את המוצרים המשלימים המוצר או השירות שלך. על ידי שמירה על קשר קבוע עם הלקוחות שלנו, ואנחנו יודעים על מוצרים חדשים זמינים, נוכל להגדיל את המכירות שלנו ב 30%! שלב 8: שימוש ב כוחו של תוכניות שותפים כדי ליצור תנועה חופשית ומכירות. ברגע שיש לך עסק רווחי בידיהם, תמיד צריך להיות ערני לרעיונות חדשים כדי להפוך אותו לגדול. ואחת הדרכים הטובות ביותר היא להשיק תוכנית השותפים שלך. שותפים הם אנשים לקדם את המוצרים של אתר האינטרנט שלה. בכל פעם שהם שולחים לך קונה, אתה משלם להם עמלה שלהם. עם תוכנית השותפים, יש את הכוח להגדיל את ההכנסה שלהם. תחשבו על זה … לא צריך לבזבז כסף על פרסום, כי שותפיה שלך לעשות את הפרסום בשבילך … ולקבל תשלום רק כאשר הם לבצע מכירה. אתה לא יכול להפסיד!. פרדי ליאון מנהל "צעד אחר צעד מאפס" גלה על ידי מדריך וידאו כיצד ליצור עסק מקוון משלך. בקר עכשיו מרכז ההדרכה שלנו.

Comments are closed.